Invitatie conferinta "Teorie, realităţi şi perspective economice în Uniunea Europeană”

Catedra de Economie împreună cu Şcoala doctorală, Domeniul Economie din cadrul Facultăţii de Economie şi de Administrare a Afacerilor, Universitatea de Vest din Timişoara are plăcerea de a vă invita în perioada 7-8 mai 2010 la conferinţa cu tema: ,, Teorie, realităţi şi perspective economice în Uniunea Europeană”

Conferinţă se doreşte a fi un cadru academic adecvat de întâlnire a cadrelor didactice, cercetătorilor, conducătorilor de doctorat şi doctoranzi din domeniul Economie şi o dezbatere privind noutăţile ştiinţifice ale domeniului. În cadrul conferinței pot fi susţinute lucrări ştiinţifice rezultate din cercetările doctoranzilor precum şi lucrările elaborate de către cadrele didactice şi cercetătorii din domeniul Economie.

Intrucat Universitatea de Vest din Timisoara este partenera in cadrul proiectului nostru puteti sa va inscrieti saptamana aceasta trimitand titlul lucrarii dvs la adresa mentionata in brosura atasata.