CONFERINŢA ANUALĂ A DOCTORANZILOR ÎN ECONOMIE ediţia a II a

foto4Titlul conferinţei

"Economia Europeana intre conjunctura si strategie”

Scop şi obiective

Proiectul "Doctorat în economie la standardele Europei cunoașterii" (DoEsEc) a fost demarat în concordanţă cu politicile şi strategiile europene şi naţionale în domeniul învăţământului şi a cercetării, care să contribuie la transformarea Uniunii Europene în cea mai competitivă şi dinamică economie bazată pe cunoaştere capabilă să ofere locuri de muncă şi dezvoltare durabilă.

Aflata la a doua editie conferinta anuala a doctoranzilor in economie este adresata beneficiarilor de bursa din cadrul proiectului. Prin intermediul acesteia proeictul îşi propune să creeze o platformă de legătură între tinerii cercetători din domeniul ştiinţelor economice din cele doua universitati partenere in proiect.

Participanţi

Prof univ dr Răzvan Zaharia
Prof univ dr Dorin Zaharie

Call for papers
Invităm autorii să se înscrie cu lucrări din tematica aferentă domeniului lor de cercetare doctorală. Sunt acceptate atât lucrări teoretice, cât şi studii de caz, sau cercetări empirice.

Lucrarile se redacteaza in limba romana si engleza.
Cele mai bune lucrări vor fi publicate în Jurnalul Cercetării Doctorale în Ştiinţe Economice.

Date importante

13  Mai, 2011 Transmiterea lucrării la adresa de email Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza
20 Mai, 2011 Notificarea de acceptare a lucrărilor
23  Mai, 2011 Comunicarea programului final
25-26   Mai, 2011 Conferinţa

Alte detalii:
Limba conferinţei va fi limba română. Nu există taxă de participare, organizatorii acoperind toate costurile conferinţei.
Grigore Ioan Pirosca

Instrucţiuni publicare JDRE